(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki Intruder 250LC (Nr 6713594)

Suzuki Intruder 250LC
Waga
Sztuk
Suzuki Intruder 250LC
Długość
224 cm
159 kg
1
Łączna waga:
159 kg
Dystans
2736 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Od 7 lis 2020 do 23 sty 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się dość trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie na pozór. Prawidłowo zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.