(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-07 08:22

Suzuki LS650 Savage

(Nr 2205600)

Marka i model:

1996 Suzuki LS650 Savage

Waga w kg (łączna):

180.00

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2188.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż jedynie pozornie. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Lloret de Mar, 17310, Hiszpania

Od 4 sty 2018 do 25 sty 2018

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Od 10 sty 2018 do 28 lut 2018