suzuki ltr 450 (Nr 5938591)

suzuki ltr 450

Marka i model:

suzuki ltr 450

Waga w kg (łączna):

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 13388.00 km

Adres i termin nadania

Republika Południowej Afryki, Prowincja Przylądkowa Zachodnia, Kapsztad

Od 21 maj 2020 do 5 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Arrecife

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - wszakże jedynie na pozór. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.