(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki Marauder 1997 (Nr 5268418)

Marka i model:

Suzuki Marauder

Waga w kg (łączna):

210

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

3 lis 2019

Adres i termin dostawy

Indonezja, Bali, Kerobokan

25 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.