(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki samurai (Nr 5708799)

Marka i model:

Suzuki samurai

Waga w kg (łączna):

1100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 203.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castilla-La Mancha, Munera

Od 27 sty 2020 do 9 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Barxeta

Od 27 sty 2020 do 9 lut 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.