Suzuki samurai (Nr 7621476)

Suzuki samurai
Waga
Sztuk
Suzuki samurai
Długość
3 cm
ok.
915 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
915 kg
Dystans
2616 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Estremadura, Miajadas

Od 26 kwi 2021 do 24 maj 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.