suzuki SJ413 (Nr 7146264)

suzuki SJ413
Waga
Sztuk
suzuki SJ413
Długość
350 cm
Szerokość
160 cm
Wysokość
200 cm
1000 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1000 kg
Dystans
1335 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Chorwacja, Grad Zagreb, Zagrzeb

1 sie 2021

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Flamandzki, Melle

Od 1 sie 2021 do 15 sie 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.