suzuki sv 1000 (Nr 4675212)

suzuki sv 1000

Marka i model:

suzuki sv 1000

Waga w kg (łączna):

240

Dystans: 3298.00 km

Adres i termin nadania

Litwa, Okręg Kowieński, Kiejdany

Od 7 lip 2020 do 13 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.