Suzuki SV650 (Nr 5684878)

Suzuki SV650

Marka i model:

Triumph 765

Waga w kg (łączna):

170.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2029.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Merseyside, Liverpool

Od 13 lut 2020 do 12 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko dwie, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.