Suzuki Swift (Nr 7528934)

Suzuki Swift
Waga
Sztuk
Suzuki Swift 3 Gen. (2004 - 2010) Hatchback 3-Puertas
Długość
369 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
151 cm
ok.
1045 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1045 kg
Dystans
262 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 8 sie 2021 do 9 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Mahón

Od 30 sie 2021 do 31 sie 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.