(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Suzuki SX4 z D21789 do 46320 Praszka (Nr 3787540)

Suzuki SX4 z D21789 do 46320 Praszka

Marka i model:

Suzuki SX4

Waga w kg (łączna):

1100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 873.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Wingst

Od 23 sty 2019 do 24 sty 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Praszka

Od 25 sty 2019 do 28 sty 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.