(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki V-Strom 650 DL (Nr 5858152)

Suzuki V-Strom 650 DL

Marka i model:

Suzuki DL 650 V-Strom

Waga w kg (łączna):

220

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2175.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Norte, Porto

Od 21 cze 2020 do 30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 3 lip 2020 do 6 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na całkiem trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednak jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.