(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

SUZUKI VITARA (Nr 4662216)

Marka i model:

SUZUKI VITARA 2005

Waga w kg (łączna):

1400

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2947.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castile-La Mancha, Ciudad Real

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Przebieczany

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.