Suzuki Vitara (Nr 6720739)

Waga Sztuk:
Suzuki Vitara 2 Gen. [restyling] (2018 - 2020) Crossover
Długość
417 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
161 cm
ok. 1235 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1235 kg
Dystans 2896 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Od 25 sty 2021 do 26 sty 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Rogaland, Stavanger

Od 29 sty 2021 do 31 sty 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się często, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.