(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

suzuki vstrom 650 (Nr 5208630)

suzuki vstrom 650

Marka i model:

Suzuki vstrom 650

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

3

Dystans: 7796.00 km

Adres i termin nadania

Brazylia, Rio De Janeiro, Rio De Janeiro

7 lut 2020

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Distrito Capital De Bogotá, Bogota

9 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.