(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki vstrom el 650 (Nr 7478550)

Suzuki vstrom el 650
Waga
Sztuk
Suzuki vstrom el 650
Długość
250 cm
220 kg
1
Łączna waga:
220 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 15 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Oaxaca, Puerto Escondido

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.