(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuky Burgman (Nr 4719192)

Suzuky Burgman

Marka i model:

Suzuky burgman 125

Waga w kg (łączna):

150.00

Budżet zlecenia [€]:

130

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 561.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 18 lip 2019 do 23 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castilla Y León, Domingo García

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.