(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

SV650 (Nr 5951834)

SV650

Marka i model:

Suzuki SV 650N

Waga w kg (łączna):

190

Budżet zlecenia [€]:

170

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1080.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Celle

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Zamość

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, gdyż mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.