(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-06-28 12:54

swiece,szklo

(Nr 1877102)
swiece,szklo

Długość [m]:

1.2

Szerokość [m]:

0.8

Wysokość [m]:

1.8

Waga w kg:

200.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

kruchy ladunek , nie odporny na wysokie temp.

Opakowanie ładunku:

paleta euro

Dystans: 2264.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie elementów łatwo tłukących się, delikatnych lub łamliwych przydałoby się z wyprzedzeniem zatroszczyć się o możliwość zabezpieczenia przesyłki – w tym przypadku nie wystarczy typowy karton. Wolną przestrzeń paczki należy zapełnić plastycznymi elementami zabezpieczającymi. Przedmiot dobrze jest owinąć w folię stretch – szczególnie uwagę powinno się poświęcić rzeczom szklanym oraz dodatkowo należy zapełnić wolne przestrzenie w pudle, aby się one nie poruszały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Oprócz zabezpieczenia szkła folią, znaczące będzie również otoczenie elementu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego pudełka.

    Gdy transportujemy wielkie tłukące się elementy na przykład lustra, to trzeba ochronić je zarówno przed pęknięciem jak i przed zarysowaniem. Ze szkła przedmiot owijamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w kartonie i czytelnie notujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z takim samym komunikatem.

    Małe ze szkła przedmioty np. szklanki, butelki dobrą praktyką jest owinąć starymi gazetami lub papierem. W kolejnym etapie umieszczamy je w pudełku w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. W taki sam sposób owijamy porcelanę. W przypadku większych szklanych przedmiotów, na przykład żyrandole czy telewizory, warto wykorzystać dla dodatkowej osłony gąbczaste materiały, przykładowo bluzki lub szmatki.

    Koszt przewozu przedmiotów delikatnych uzależniony jest od wagi, wielkości, trasy i terminu realizacji przesyłki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, gdy życzymy sobie użycia profesjonalnych materiałów ochraniających (jeśli zależy nam na tym, żeby to firma transportowa ochroniła przedmiot). Na przykład, na Clicktrans.pl transport przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska kosztował zaledwie 140 PLN. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty to wydatek rzędu 250 złotych.

Adres i termin nadania

Kraków, Polska

30 cze 2017

Adres i termin dostawy

Edynburg, Szkocja, Wielka Brytania

Termin elastyczny