(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SWM Superdual (Nr 5374106)

SWM Superdual

Marka i model:

SWM Superdual

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

13 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Pforzheim

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.