(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Sym 125 (Nr 5393862)

Sym 125

Marka i model:

Sym simphony

Waga w kg (łączna):

120

Budżet zlecenia [€]:

110

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 623.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

29 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

30 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.