(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SYM Fiddle III 125 (Nr 4518285)

SYM Fiddle III 125

Marka i model:

SYM Fiddle III 125

Waga w kg (łączna):

150.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 90.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Torelló

9 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Sant Pere Pescador

16 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednak tylko na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.