(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Symphoni sr 125 (Nr 5256090)

Symphoni sr 125

Marka i model:

SYM Simphony 125

Waga w kg (łączna):

120

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 538.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 29 paź 2019 do 30 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Alhaurín De La Torre

Od 4 lis 2019 do 5 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, bowiem dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.