(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-05-21 00:20

SZAFA KOMANDOR- drzwi suwane LUSTRO 4X SZKŁO + 1 X DREWNO 2,5m X 80 CM

(Nr 1799572)
SZAFA KOMANDOR- drzwi suwane  LUSTRO 4X SZKŁO + 1 X DREWNO 2,5m X 80 CM

Długość [m]:

250

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

80

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

MUSI DOTRZEĆ CAŁE NA MIEJSCE

Opakowanie ładunku:

BEZ OPAKOWANIA , LUSTRA W STANDARDOWEJ RAMCE METALOWEJ

Dystans: 39.00 km

Informacje dodatkowe:

9 PIĘTRO W BLOKU - DO WINDY LUSTRA NIE WEJDĄ ; Zależałoby mi na transporcie na konstrukcji do przewożenia okien, ale nie koniecznie jeżeli przewoźnik ma inne BEZPIECZNE sposoby. Na miejscu bez wnoszenia. Proszę o ofertę ze ZNIESIENIEM - drzwi na dół i BEZ ZNIESIENIA - do wyboru

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu rzeczy łatwo tłukących się, delikatnych lub łamliwych jest konieczność wcześniej przeanalizować możliwość ochronienia pakunku – w takich okolicznościach nie wystarczy zwykły karton. Niezajętą przestrzeń pakunku warto wypełnić gąbczastymi fragmentami ochronnymi. Szkło najlepiej owinąć w folię bąbelkową – głównie swoje zainteresowanie trzeba poświęcić przedmiotom łamliwym oraz pamiętać, żeby zapełnić niezajęte miejsca w opakowaniu, żeby się one nie poruszały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Nie licząc ochronienia przedmiotu folią, ważne jest również otoczenie elementu gazetą lub wsunięcie go do kartonowego pudła.

    Gdy przewozimy duże ze szkła przedmioty przykładowo szyby, to należy zabezpieczyć je zarówno przed stłuczeniem jak i przed popękaniem. Szklany przedmiot okręcamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w pudle i drukowanymi literami notujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy naklejkę ostrzegawczą z tym samym komunikatem.

    Mniejsze ze szkła elementy np. szklanki, butelki dobrą praktyką jest owinąć starymi gazetami lub ręcznikami. W dalszym kroku układamy je w pudełku w taki sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. W podobny sposób układamy kryształy. W przypadku większych szklanych przedmiotów, np. żyrandole czy monitory, należy użyć dla dodatkowego zabezpieczenia gąbczaste materiały, takie jak swetry lub szmatki.

    Koszt przewozu elementów specjalnej ostrożności zależy od wagi, wielkości, odcinka do pokonania oraz daty realizacji paczki. Istotne znaczenie może mieć również fakt, gdy żądamy użycia profesjonalnych materiałów ochraniających (jeżeli chcemy, żeby to firma transportowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Np., na giełdzie transportowej przewóz przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to wydatek niecałe 140 zł. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice cena wyniosła 250 zł.

Adres i termin nadania

Beli Bartoka, Łódź, 92-544, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kontrewers, 99-205, Polska

Termin elastyczny