(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Szczeniak (Nr 7850881)

Waga
Sztuk
Szczeniak
2 kg
1
Łączna waga:
2 kg
Dystans
266 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Pilzno

Od 30 cze 2021 do 2 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Ryczywół

Od 1 lip 2021 do 3 lip 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani okaleczone. Kiedy zamierzamy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeżeli mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.