(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Szczeniaki Buldoga Francuskiego, Pomeraniany. Systematycznie co 2 tyg około 10szt (Nr 6449881)

Szczeniaki Buldoga Francuskiego, Pomeraniany. Systematycznie co 2 tyg około 10szt

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 406.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Tarnów

20 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Kutno

25 wrz 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeśli posiadamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.