Szczenię mastifa hiszpańskiego 7 mies (Nr 5969550)

Szczenię mastifa hiszpańskiego 7 mies

Waga w kg (łączna):

40

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 2744.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

Od 30 mar 2020 do 4 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Zielona Góra

Od 12 kwi 2020 do 31 maj 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie chore ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować kota, psa lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy mamy należyty przenośnik. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.