(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-11-18 10:24

szklana kabina prysznicowa

(Nr 2163030)
szklana kabina prysznicowa

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

80

Wysokość [m]:

30

Waga w kg (łączna):

60.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

szkło ,kabina prysznicowa

Opakowanie ładunku:

fabrycznie zapakowana kabina prysznicowa

Budżet zlecenia [zł]:

200

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 158.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie elementów szklanych, kruchych lub łamliwych warto zawczasu rozważyć możliwość osłonięcia paczki – w tym przypadku nie wystarczy jedynie karton. Niezajętą przestrzeń paczki należy zapełnić elastycznymi częściami ochronnymi. Szkło dobrze jest zawinąć w folię bąbelkową – w szczególności swoje zainteresowanie trzeba poświęcić rzeczom kruchym oraz pamiętać, żeby wypełnić niezajęte przestrzenie w kartonie, aby się one nie poruszały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Oprócz ochronienia przedmiotu folią, ważne będzie także otoczenie elementu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego pudełka.

    Jeżeli przewozimy duże tłukące się przedmioty np. szyby, to warto ochronić je zarówno przed stłuczeniem jak i przed porysowaniem. Ze szkła przedmiot zawijamy ściśle folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w pudle i drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę informującą z tym samym napisem.

    Niewielkie szklane elementy przykładowo szklanki, lampki należy owinąć niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ubraniami. W kolejnym etapie umieszczamy je w kartonie w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Taką samą metodą pakujemy kryształy. W przypadku większych szklanych rzeczy, przykładowo lampy czy telewizory, dobrą praktyką jest użyć dla dodatkowej osłony gąbczaste materiały, takie jak ubrania lub gąbki.

    Koszt transportu elementów delikatnych uzależniony jest od ciężaru, wymiarów, trasy i terminu przewiezienia przesyłki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, kiedy życzymy sobie użycia profesjonalnych tworzyw ochraniających (jeśli życzymy sobie, żeby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Np., na aukcji transportowej transport szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła zaledwie 140 PLN. Za transport lustra z Gliwic do Warty zapłacono 250 zł.

Adres i termin nadania

Łódź, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Leopolda Staffa, Kielce, 25-406, Polska

Termin elastyczny