Szpulki srednica 4,4m, wysokość 3,5m (Nr 6302704)

Długość [m]:

4.4

Szerokość [m]:

4.4

Wysokość [m]:

3.5

Waga w kg (łączna):

5000

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1035.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Barcinek

Od 21 wrz 2020 do 23 paź 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Thurgau, Romanshorn

Termin elastyczny


Transport innych ładunków

Przewóz innych towarów

Koszt przewozu ładunków jest zależny od wielkości ładunku, daty transportu jak również od dystansu pomiędzy miejscem załadunku i rozładunku.

Rodzaje ładunków

Transport ładunków dzielimy na podgrupy takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełna ciężarówka, pojemniki metalowe oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - stanowią podstawę, na której ustawia się niewielkie przedmioty lub pakunki. Najbardziej używanym gatunkiem palety są palety euro. Na tych platformach najczęściej transportuje się meble, paczki, towary budowlane (np., farby, panele itd.), drzwi jak także towary chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to przewóz ładunku, który należy transportować pojazdem ciężarowym oraz zajmuje zaledwie fragment przestrzeni ładunkowej. Do tego typu przewozu stosuje się samochody ciężarowe skrzyniowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełny samochód dostawczy - FTL dotyczy transportu ładunku, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej pojazdu - Tira.
Do takiego rodzaju przewozu korzysta się z różnego rodzaju samochody ciężarowe.

Kontenery – Przewóz niektórych towarów może wymagać pojemnika metalowego – zwłaszcza w przypadku transportu towarów płynnych oraz towarów sypkich. W tych pojemnikach metalowych można również przewozić drobnicę w paczkach – skrzyniach, pudełkach itp. W pojemnikach metalowych można przewozić także palety.

Ciężarówka – wywrotka – pomaga w transporcie materiałów płynnych i sypkich – można rozpoznać ją po szczególnej skrzyni ładunkowej, przekręconej w tył lub na bok.

Pozostałe towary – towary, które nie zaliczają się do wcześniej wymienionych typów wówczas zalicza się je do ładunków pozostałych. Znajdują się tu na przykład zlecenia odnoszące się do transportu popiołu czy transportu okien.