(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-08-31 18:55

szyba czołowa do auta osobowego

(Nr 2000243)
szyba czołowa do auta osobowego

Długość [m]:

160

Szerokość [m]:

0,10

Wysokość [m]:

0,7

Waga w kg (łączna):

20.00

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 483.00 km

Informacje dodatkowe:

Zależy mi na tym by szyba jak najszybciej dotarła do Elbląga w CAŁOŚCI.Tylko poważne oferty odpowiedzialnych przewoźników bez kosmosów cenowych

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu przedmiotów szklanych, delikatnych oraz łamliwych warto wcześniej rozważyć możliwość ochronienia pakunku – w tym przypadku nie wystarczy zwyczajny karton. Wolną przestrzeń paczki warto wypełnić miękkimi częściami zabezpieczającymi. Przedmiot dobrze jest owinąć w folię bąbelkową – szczególnie uwagę powinno się poświęcić elementom pękającym i dodatkowo należy wypełnić puste miejsca w kartonie, żeby się one nie poruszały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Nie licząc zabezpieczenia elementu folią, istotne będzie także otoczenie przedmiotu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego pudełka.

    Jeżeli przewozimy duże ze szkła elementy na przykład lustra, to trzeba zabezpieczyć je zarówno przed roztłuczeniem jak również przed porysowaniem. Łatwo tłukący się element okręcamy ściśle folią stretch, zaklejamy taśmą pakową, układamy w pudle i czytelnie podpisujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy naklejkę informującą z podobnym komunikatem.

    Niewielkie szklane elementy przykładowo szklanki, butelki dobrą praktyką jest osłonić niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ubraniami. W dalszym kroku układamy je w pudle w taki sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Podobną metodą pakujemy kryształy. W przypadku średniej wielkości szklanych przedmiotów, na przykład lampy lub monitory, można użyć dla dodatkowego zabezpieczenia elastyczne materiały, jak np. ubrania lub gąbki.

    Koszt przewozu przedmiotów kruchych uzależniony jest od ciężaru, formatów, odcinka do pokonania oraz terminu przewiezienia przesyłki. Istotne znaczenie może mieć również fakt, jeżeli życzymy sobie użycia specjalnych materiałów zabezpieczających (jeżeli prosimy, aby to firma przewozowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Przykładowo, na aukcji transportowej transport przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła niecałe 140 zł. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice to koszt 250 złotych.

Adres i termin nadania

Lubogoszcz, 66-614, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Elbląg, Polska

Termin elastyczny