(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-11-20 10:51

szyba przednia samochodowa

(Nr 2166393)
szyba przednia samochodowa

Długość [m]:

1.4

Szerokość [m]:

0.9

Wysokość [m]:

0.2

Waga w kg (łączna):

30.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 524.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu elementów szklanych, delikatnych lub łamliwych warto wcześniej zatroszczyć się o możliwość zabezpieczenia przesyłki – w takiej kwestii nie wystarczy zwykły karton. Niezajętą przestrzeń pakunku przydałoby się wypełnić elastycznymi elementami osłaniającymi. Element kruchy najlepiej owinąć w folię stretch – w szczególności swoje zainteresowanie należy poświęcić elementom kruchym oraz pamiętać, żeby zapełnić wolne przestrzenie w pudle, żeby się one nie przemieszczały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Oprócz osłonięcia elementu folią, zasadnicze będzie również otoczenie elementu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego opakowania.

    Jeżeli transportujemy wielkie tłukące się przedmioty takie jak: szklane półki, to trzeba osłonić je zarówno przed roztłuczeniem jak i przed porysowaniem. Łatwo tłukący się przedmiot owijamy ściśle folią stretch, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w pudle i drukowanymi literami notujemy ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy naklejkę ostrzegawczą z podobnym napisem.

    Drobne szklane przedmioty na przykład kieliszki, butelki warto owinąć starymi gazetami lub ubraniami. Następnie układamy je w pudełku w taki sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. W taki sam sposób pakujemy kryształy. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się rzeczy, na przykład żyrandole czy telewizory, warto wykorzystać dla dodatkowej osłony elastyczne materiały, przykładowo swetry lub szmatki.

    Koszt przewozu przedmiotów kruchych zależy od ciężaru, wielkości, odcinka do pokonania i daty przewiezienia przesyłki. Istotne znaczenie może mieć także fakt, gdy wymagamy użycia profesjonalnych materiałów ochraniających (jeśli chcemy, żeby to firma przewozowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Przykładowo, na aukcji transportowej transport szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła zaledwie 140 złotych. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty to wydatek rzędu 250 PLN.

Adres i termin nadania

Lublin, Polska

20 lis 2017

Adres i termin dostawy

Lubin, 59-300, Polska

Termin elastyczny