szyby (Nr 5747794)

szyby

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

2500.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

szklo na statywach zabezpieczone

Opakowanie ładunku:

statywy 2-sztuki

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1847.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Rogaland, Stavanger

16 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Tarnów

Od 8 mar 2020 do 10 maj 2020


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu rzeczy łatwo tłukących się, delikatnych oraz niewytrzymałych przydałoby się zawczasu pomyśleć o możliwości ochronienia przesyłki – w takiej sytuacji nie wystarczy zwyczajny karton. Wolną przestrzeń paczki przydałoby się wypełnić miękkimi elementami ochronnymi. Szkło bezpiecznie będzie zawinąć w folię bąbelkową – przede wszystkim uwagę powinno się poświęcić rzeczom tłukącym i dodatkowo należy wypełnić wolne miejsca w opakowaniu, aby się one nie przemieszczały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Nie licząc zabezpieczenia rzeczy folią, istotne jest także otoczenie przedmiotu gazetą lub wsunięcie go do kartonowego pudełka.

Gdy transportujemy wielkie ze szkła przedmioty przykładowo lustra, to powinno się ochronić je zarówno przed roztłuczeniem jak również przed popękaniem. Łatwo tłukący się przedmiot owijamy ściśle folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w kartonie i czytelnie podpisujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy naklejkę informującą z podobnym komunikatem.

Drobne szklane elementy takie jak szklanki, lampki można osłonić niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. W kolejnym etapie umieszczamy je w pudle w ten sposób, aby nie dotykały się. Taką samą techniką owijamy porcelanę. W przypadku większych łatwo tłukących się przedmiotów, takich jak lampy czy telewizory, dobrą praktyką jest użyć dla dodatkowego ochronienia miękkie materiały, takie jak bluzki oraz gąbki.

Koszt przewozu elementów specjalnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru, wielkości, trasy i terminu przewiezienia przesyłki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, gdy żądamy użycia specjalnych materiałów ochraniających (jeśli zależy nam na tym, żeby to firma transportowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na Clicktrans.pl transport przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to wydatek zaledwie 140 złotych. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice cena wyniosła 250 zł.