(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

tarcica (Nr 4899918)

tarcica

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

2000.00

Liczba sztuk:

29

Dystans: 80.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Zamość

16 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Swidnik K Lublina

21 wrz 2019


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli posiadamy do przewiezienia mały towar, który nie potrzebuje skorzystania z pełnej ciężarówki lub który nie wymaga wykorzystania dużej powierzchni, wtedy wybranie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest najodpowiedniejsze. 


Do samochodów ciężarowych używanych w przewozie LTL zalicza się samochody, których ciężar jest większy niż 3,5 tony oraz pozostałe samochody spełniające zasady ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki typu: firanka lub furgon. Wariant samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dostosowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny transportu ładunku w ramach LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i rozmiar. Trzeba również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać paczkę. Ważna bywa również informacja w tematyce usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie przewóz, czy również załadunek i rozładunek. Zasadniczą informacją może być także termin realizacji transportu.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to z reguły paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.