(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Tatra 815 6x6 (Nr 5743910)

Marka i model:

Tatra 6x6

Waga w kg (łączna):

12500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1026.00 km

Adres i termin nadania

Łotwa, Rīgas Pilsēta, Ryga

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.