(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

TELEVISORES (Nr 5754322)

TELEVISORES

Długość [m]:

120

Szerokość [m]:

80

Wysokość [m]:

160

Waga w kg (łączna):

400

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1918.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alcudia

Od 4 maj 2020 do 7 maj 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Północna, Amsterdam

Od 18 maj 2020 do 20 maj 2020


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie elementów szklanych, delikatnych oraz łamliwych warto zawczasu zadbać o możliwość osłonięcia paczki – w tym przypadku nie wystarczy standardowy karton. Pustą przestrzeń pakunku przydałoby się zapełnić plastycznymi elementami osłaniającymi. Delikatną rzecz dobrze jest zawinąć w folię stretch – przede wszystkim uwagę należy poświęcić przedmiotom szklanym oraz pamiętać, żeby zapełnić niezajęte miejsca w kartonie, żeby się one nie poruszały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Oprócz osłonięcia rzeczy folią, kluczowe jest również otoczenie elementu gazetą lub włożenie go do kartonowego pudełka.

Gdy transportujemy duże szklane elementy takie jak: lustra, to wypadałoby osłonić je zarówno przed roztłuczeniem jak i przed porysowaniem. Łatwo tłukący się przedmiot zawijamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w kartonie i drukowanymi literami notujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę informującą z podobnym napisem.

Drobne ze szkła elementy na przykład szklanki, lampki warto owinąć starymi kartkami z magazynów lub ubraniami. Następnie umieszczamy je w pudle w taki sposób, aby nie dotykały się. Podobną metodą układamy kryształy. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się rzeczy, np. żyrandole lub telewizory, wypada użyć dla dodatkowego ochronienia gąbczaste materiały, takie jak swetry oraz gąbki.

Koszt przewozu przedmiotów specjalnej ostrożności uzależniony jest od wagi, wymiarów, odcinka do pokonania oraz daty realizacji przesyłki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, kiedy żądamy zastosowania specjalnych materiałów ochraniających (jeśli życzymy sobie, żeby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Przykładowo, na aukcji transportowej transport przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to wydatek niecałe 140 zł. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty to wydatek rzędu 250 PLN.