(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Inne specjalnej ostrożności Dodano: 2018-01-02 20:40

Telewizor 32’

(Nr 2251950)
Telewizor 32’

Waga w kg (łączna):

10.00

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

Telewizor 32’

Budżet zlecenia [zł]:

1400

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 487.00 km

Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

    Za przesyłki, których przewóz wymaga specjalnej ostrożności uważa się przedmioty, które często ulegają uszkodzeniom oraz są kruche i łamliwe. Zaliczamy do nich na przykład instrumenty muzyczne, elementy tłukące się, dzieła sztuki, wyroby ceramiczne oraz rzeczy wykonane z kruchych tworzyw. Wśród zwykle przewożonych przedmiotów natkniemy się na gitary, szklane kabiny prysznicowe, delikatny sprzęt elektroniczny, lampy, lustra oraz stoły bilardowe.

    Kwestia prawidłowego ochronienia przesyłki jest zasadnicza. Dobrą praktyką jest wziąć surowce osłaniające jak przykładowo: folia bąbelkowa, folia stretch oraz kartony. Folii bąbelkowej oraz kartony dobrze jest wziąć do ochronienia małych przedmiotów – można je kupić w sklepie budowlanym i w serwisach internetowych. Podczas gdy folia stretch stosowana jest do osłonięcia całej rzeczy. Do ochronienia pakunku można użyć również koce, styropian, magazyny, ubrania i taśmy.

Koszt przewozu przesyłki o szczególnej ostrożności

    Cena transportu pakunku, która jest specjalnej ostrożności zależy od wagi i wielkości, jak również od odcinka między punktem załadunku i punktem wyładunku. Na definitywny koszt może wpłynąć również potrzeba zapewnienia tworzyw zabezpieczających przez firmę przewozową. Np., za transport lustra na odcinku od Gliwic do Warty kosztował prawie 250 złotych. Tymczasem za przewóz zegara kominkowego z Holandii do Łodzi zostało zapłacone 200 złotych. Za transport rzeźby kamiennej na odcinku Warszawa – Umianowice kosztował 300 złotych.

Adres i termin nadania

Lublin, Polska

5 sty 2018

Adres i termin dostawy

Występ, 89-100, Polska

6 sty 2018