(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

tesla (Nr 5514058)

tesla

Marka i model:

tesla s

Waga w kg (łączna):

2316

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3680.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

9 sty 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Stockholms Län, Sztokholm

16 sty 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.