(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Tesla Model 3 (Nr 6261106)

Tesla Model 3

Marka i model:

Tesla Model 3

Waga w kg (łączna):

1750

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 889.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Tyniec Mały

Od 24 cze 2020 do 26 cze 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Geldria, Ulft

Od 24 cze 2020 do 26 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.