Tesla Model 3 (Nr 7667598)

Tesla Model 3
Waga
Sztuk
Tesla Model 3 1 Gen. (2017 - 2020) Sedan
Długość
469 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1670 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1670 kg
Dystans
2143 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Od 14 lip 2021 do 4 sie 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.