Tgb cu (Nr 5691682)

Tgb cu

Marka i model:

TGB CU

Waga w kg (łączna):

175.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2340.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

30 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Bożepole Wielkie

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednakże jedynie pozornie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.