(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-26 15:57

Three Motorcycles (with Panniers)

(Nr 2417584)
Three Motorcycles (with Panniers)

Marka i model:

Three BMW motorbikes with panniers

Waga w kg (łączna):

800.00

Budżet zlecenia [€]:

1450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3184.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednak tylko pozornie. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

     Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Edynburg, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bukareszt, Rumunia

21 cze 2018