(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-22 01:24

tiger 800

(Nr 2171076)

Marka i model:

triumph tiger 800

Waga w kg (łączna):

220.00

Dystans: 2818.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Lizbona, 1100-148, Portugalia

Od 30 cze 2018 do 21 lip 2018

Adres i termin dostawy

City of Edinburgh, Wielka Brytania

Od 30 cze 2018 do 21 lip 2018