Tiguan (Nr 6105588)

Tiguan

Marka i model:

Volkswagen Tiguan

Waga w kg (łączna):

3500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2301.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Bad Langensalza

15 cze 2020

Adres i termin dostawy

Tunezja, Gubernatorstwo Kabis, El Hamma, Gouvernement Gabès, Tunesien

6 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.