(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-22 12:39

todoterreno (Nr 2996888)

todoterreno

Marka i model:

MITSUBISHI OUTLANDER

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 403.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Es

22 lip 2018

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Inca

Termin elastyczny