(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

tokarnia (Nr 7575438)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
tokarnia
170 x 80 x 160 cm
1100 kg
1
Czy ładunek jest na paletach?
Tak
Łączna waga:
1100 kg
Dystans
1029 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Brannenburg

Od 17 mar 2021 do 20 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Grójec

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz urządzeń i sprzętu wymaga praktyki ze strony firmy transportowej, która musi umiejętnie zabezpieczyć urządzenie, żeby ustrzec się różnego rodzaju awarii, zadraśnięć jak również wgięć. Do najczęściej zlecanych przesyłek w kategorii przewóz urządzeń i sprzętu należą frezarki, wyważarki, witryny chłodnicze, rozdzielnice elektryczne, konstrukcje stalowe, kompresory, urządzenia solaryjne (solaria), urządzenia czyszczące, suszarnie jak i dużo innych.

Cena transportu maszyn i sprzętu

Cena przewozu urządzeń lub sprzętu jest zależna głównie od wymiarów i ciężaru maszyny, a dodatkowo od odległości od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Z reguły przewóz maszyn jest transportem ponadgabarytowym i zobowiązuje do posiadania odpowiednich koncesji jak również specjalistycznej wiedzy ze strony firmy transportowej. W naszym państwie śr. cena  przewozu urządzenia kosztuje 1,28 zł/km. Weźmy na przykład, transport urządzenia wulkanizacyjnego w naszym kraju to cena 0,84-2,93 zł za kilometr. Transport lady chłodniczej w obrębie Polski związane jest z kosztem prawie 1,02 zł za kilometr.

Cena przewozu maszyn i sprzętu za granicą

Często wybieranymi kierunkami w europejskim transporcie urządzeń i sprzętu są Niemcy i Anglia. Średni koszt przewozu maszyn i sprzętu za 1 km przy trasie Polska – Anglia kosztuje 0,70 zł. Weźmy na przykład, przewóz spawarki na trasie Polska – Anglia będzie kosztował średnio 0,23 zł za kilometr. Tymczasem na trasie nasz kraj – Niemcy za przewóz urządzeń wydamy średnio 0,95 zł za kilometr. Na tej trasie za przewóz maszyny typu oklejarka kosztuje prawie 1,18 zł/km, a transport frezarki kosztuje 0,54 zł/km.