(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Torno (Nr 7685472)

Torno
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Torno
3000 x 1500 x 1500 cm
2000 kg
1
Czy ładunek jest na paletach?
Tak
Łączna waga:
2000 kg
Dystans
2309 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Oberhausen

25 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Las Cabezas De San Juan

Od 2 cze 2021 do 9 cze 2021


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz maszyn jak i różnego sprzętu potrzebuje praktyki ze strony firmy transportowej, która musi umiejętnie osłonić sprzęt, aby ustrzec się zniszczeń, zadrapań i wgnieceń. Do najczęściej zlecanych ładunków w sekcji przewóz urządzeń i sprzętu należą spawarki, młoty, witryny chłodnicze, rozdzielnice elektryczne, stelaże, sprzęt medyczny, urządzenia solaryjne (solaria), maszyny czyszczące, podnośniki oraz dużo innych.

Cena transportu maszyn i sprzętu

Cena przewozu maszyn i sprzętu jest związana przede wszystkim od wielkości i wagi urządzenia oraz od trasy czyli od miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Zazwyczaj przewóz maszyn jest transportem ponadgabarytowym i wymaga właściwych koncesji jak i specjalistycznej wiedzy ze strony firmy transportowej. W Polsce śr. cena  przewozu maszyn kosztuje 1,28 zł/km. Przykładowo, przewóz maszyny wulkanizacyjnej w obrębie Polski kosztuje 0,84-2,93 zł za kilometr. Przewóz lady chłodniczej w obrębie Polski związane jest z ceną prawie 1,02 zł/km.

Koszt przewozu urządzeń lub sprzętu na obczyznę

Popularnymi kierunkami w międzynarodowym transporcie urządzeń lub sprzętu są Niemcy oraz Anglia. Średni koszt transportu maszyn i sprzętu na 1 km przy trasie nasz kraj – Wielka Brytania wynosi 0,70 złotych. Przykładowo, przewóz spawarki na trasie Polska – Anglia zapłacimy niecałe 0,23 zł za kilometr. Tymczasem na odcinku Polska – Niemcy za przewóz urządzeń będzie kosztował średnio 0,95 zł/km. Na tej trasie za transport urządzenia typu oklejarka będzie wynosił blisko 1,18 zł za kilometr, a przewóz frezarki to cena niecałe 0,54 zł za kilometr.