(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Toyota (Nr 1538297)

Toyota

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 590.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Zwochau

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Pabianice

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.