(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-17 19:35

Toyota

(Nr 2162484)
Toyota

Marka i model:

Toyota Paseo

Waga w kg (łączna):

1350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1088.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu auta

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Bochum, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Olsztynek, 11-041, Polska

Termin elastyczny