(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

toyota (Nr 5693383)

toyota

Marka i model:

toyota

Waga w kg (łączna):

1250

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1298.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Żory

Od 9 sty 2020 do 12 sty 2020

Adres i termin dostawy

Belgia, Wallonie, Mouscron

17 sty 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.