(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

toyota (Nr 5719498)

toyota

Marka i model:

toyota

Waga w kg (łączna):

3500

Budżet zlecenia [zł]:

1700

Liczba sztuk:

3

Dystans: 1301.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 15 sty 2020 do 18 sty 2020

Adres i termin dostawy

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.